+90 312 354 47 79 - 80 info@burke.com.tr              EN / TR

G2F Yağ Filtreleme Sistemi

Filtreleme, makine ve yağ ömrü üzerinde yaşamsal rol oynar

Günümüzde, araçlar üzerinde OEM olarak kullanılan filtreler 10 mikrona kadar süzme yapabilmektedirler. Araştırmalar, motor aşınmasının en aza düşürülebilmesi için 1 mikrona kadar olan parçacıkların alınması gerektiğini göstermektedir. İnsan saç telinin kalınlığı 100 mikrondur ve insan gözü en çok 40 mikrona kadar algılayabilir. Bu demektir ki araçlar üzerinde kullanılan filtre elemanları ancak 10-15 mikrona kadar olan parçacıkları tutabilmekte, 2-10 mikron arası parçacıklar ise zamanla yağ içerisinde birikerek yağı kirletip aşınmalara ve tıkanmalara neden olmaktadırlar.

G2F Filtre sistemlerinin hassas filtreleme özelliği makinenizi korur, makine ve yağ ömrünü uzatır

Kullanıcılar tarafından şu husus çok iyi bilinmektedir. Pek çok kirli ortamdaki uygulamalarda makina imalatçıları ve yağ tedarikçileri, yağda aşırı kirlenme şikayetleri üzerine YAĞIN DAHA SIK DEĞİŞİMİNİ önererek makinelerini korumayı düşünürken sorunun mali külfetini kullanıcıların omuzlarına yüklemektedirler.

G2F Yağ Filtreleme sistemi başarısını uygulamada kanıtlamış 1 mikronluk süzme kabiliyetine sahip filtre elemanları sayesinde makine ömrü ve yağ ömrü uzarken yakıt tasarrufu ve emisyonlar da iyileşmektedir.